Hakkımda


prof-dr-erhun-eyubogluEyüboğlu ailesinin, Trabzon Maçka ilçesinde yerleşmiş bölümünün bir ferdi olan babamın, Doktor olarak vatani görevini yapmış olduğu Bayburt’a Dünya’ya geldim. 1963 yılında İstanbul – Mimar Sinan İlkokulu’nda başlamış olduğum ilköğrenimimi  1967 – 68 döneminde İnegöl Gazi Paşa İlkokulu’nda tamamladım.

1968 – 69 ders yılında İnegöl Lisesinde orta öğrenimime başladım.

1973 – 74 ders yılında İnegöl Lisesinden mezun oldum.

Lisans Eğitimim

1975 yılında İstanbul Üniversitesi Edirne Tıp Fakültesine girdim.1976 yılında İngiltere –Cambridge ‘de ( King’s College ) İngilizce programına katıldım.   1981 yılında Tıp Fakültesinden mezun olarak “Tıp Doktoru” ünvanını aldım. 1981 – 82 döneminde İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Genel Cerrahi Kliniğinde bir yıl süreyle volonter asistan olarak görev yaptım.

1982 yılında kadrolu asistan olarak aynı klinikte göreve başladım.

1986 yılında kolorektal cerrahi ve cerrahi yoğun bakım konularında bilgi ve görgümü arttırmak amacıyla Amerika Birleşik Devletleri Baltimore kentinde Johns Hopkins Üniversitesi ve St.Agnes Hastanelerinde bulundum.

1986 yılında “Rektum Kanserlerinin tedavisinde Anterior Rezeksiyonun Yeri” adlı tezimle Genel Cerrahi uzmanı oldum. Aynı yıl İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Genel Cerrahi Kliniği Acil Servis Biriminde genel cerrahi uzmanı olarak mecburi hizmetime başladım.

02 Ekim 1989 tarihinde Doçent ünvanı alarak İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Genel Cerrahi Anabilim Dalında göreve başladım.

1990 yılında laparoskopik cerrahi, 1992 yılında da laparoskopik kolon cerrahisi konularında deneyim kazanmak amacıyla Amerika Birleşik Devletleri Baltimore kentinde bulundum.Vatani görevime 1992 yılı içinde GATA Haydarpaşa Eğitim Hastanesinde yaptım ve genel cerrahi kliniğinde laparoskopik cerrahiye başlanılmasında aktif görev aldım.

1993 yılında Türkiye’de ilk kez laparoskopik sol kolon rezeksiyonu işlemini gerçekleştirdim.

1993 yılında İstanbul Üniversitesi katkısıyla geniş çaplı laparoskopik cerrahi kursu düzenledim.

1995 yılı Kasım ayında İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesinde Profesörlük kadrosuna başvurdum ve 1996 yılı Mart ayında profesörlük kadrosuna atandım.

Ulusal tıbbi derneklerden; Türk Kolon ve Rektum Cerrahisi Derneği, Meme (Senoloji) Hastalıkları Derneği, Endoskopik – Laparoskopik Cerrahi Derneği, Türk Tabipler Birliği, Ulusal Cerrahi Derneği, Travma Derneği, Gastroözofageal Reflü Derneği,Endokrinoloji Derneği

Uluslar arası derneklerden; ASCRS, ACS, ESSO,SAGES, ELSA ,EAES., SIS, EATS, ESS , Senelogic International Society, Club Mediterraneen  de Chirurgie Endoscopique üyesiyim. Bu derneklerden ELSA’nın 1993 – 95 yılları arasında Türkiye temsilciliğini üstlendim.

2000 yılında “gastroözofageal reflüx derneği”ni kurdum, bu derneğin yönetim kurulu başkanlığını yapmaktayım.

Transanal endoskopik mikrocerrahi ( TEM ) konusunda çalışma yapmak üzere 2004 yılı aralık ayında  Tübingen –Almanya ‘da bulundum

Ameliyathane sorumlu öğretim üyeliği, geçici acil ünite yöneticiliği, tez yönetmenlikleri gibi idari görevlerde bulundum. 2005 yılında Acil Birim Koordinatörü olarak atandım. Aynı yıl Üniversite Senatosuna Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Senatörü olarak atandım. 15 kasım 2005 itibariyle Cerrahpaşa Tıp Fakültesi vekil Dekanlığına atanarak bu görevi sürdürdüm. 13 ocak 2006 tarihinde de Cerrahpaşa Tıp Fakültesi  Cerrahi Tıp Bilimleri Bölüm Başkanı olarak göreve başladım. İstanbul Üniversitesi Akademik Yapılanma Sürekli Komisyonu üyesiyim. Bu görevler dışında halen İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Genel Cerrahi Anabilim Dalında öğretim üyeliği görevimi sürdürmekteyim.

İngilizce biliyorum. Evli ve iki çocuk babasıyım

Prof. Dr. Erhun Eyüboğlu; 1975 yılında İstanbul Üniversitesi Edirne Tıp Fakültesi; 1976 yılında ise İngiltere Cambridge İngilizce programına katılmıştır. Uzun yıllar farklı kurumlarda çalışan Prof. Dr. Erhun Eyüboğlu, Türkiye’de ilk kez laparoskopik ...

Devamını Oku

Prof. Dr. Erhun Eyüboğlu için randevu almak için; 0(212) 660 20 00 ve 0(212) 660 59 00 numaralı telefonu kullanabilirsiniz. Aynı zamanda https://www.erhuneyuboglu.com/online-randevu-takvimi linkinden uygun gün ve saatlerde randevu alabilirsiniz. ...

Devamını Oku

Prof. Dr. Erhun Eyüboğlu’nun iletişim numarası; 0(212) 660 20 00 ve 0(212) 660 59 00’dır. ...

Devamını Oku

Prof. Dr. Erhun Eyüboğlu’nun kliniği; İstanbul Avrupa Yakasındadır. Prof. Dr. Erhun Eyüboğlu hastalarını Bakırköy Fişekhane Caddesindeki kliniğinde kabul etmektedir. ...

Devamını Oku

Prof. Dr. Erhun Eyüboğlu’nun çalışma alanları aşağıdaki şekilde sıralanabilmektedir; Obezite tedavisi Reflü Yemek borusu hastalıkları ...

Devamını Oku