Yandex

Soru Sorun

Doktora Sorun
Adınız Soyadınız, Telefon Numaranız ve E-Posta adresiniz yayımlanmayacaktır.
Yaptırmış olduğunuz implantlar oldukça sağlam olup kendi dişiniz gibi kullanabilirsiniz.
Yeni Porselen Laminat venerleriniz yaklaşık olarak 10 yıl dayanırlar. Bu süre onlara nasıl baktığınıza göre değişir. Sert şeyler çiğnerseniz, sadece yemek yerken kullandığınızdan daha kısa süre dayanırlar. Ayrıca, onların kalıcı olması için ne kadar özen gösterirseniz, onları o kadar uzun süre kullanırsınız. Eğer diş hekiminizi düzenli ziyaret ederseniz onun laminatlarınıza hem ısırma hem de hijyen açısından küçük müdahalelerde bulunmasını sağlarsanız. Laminat venerleriniz, onlarla ilgilenmediğiniz takdirde bile beklenebileceğinden çok daha uzun süre dayanırlar.
Halk arasında bilinen lazerli dolgu işlemi gerçek lazerle yapılmıyor. Aslında yapılan, yüksek ışık kaynaklı halojen lambalar ile kompozit esaslı dolgu maddelerinin sertleştirilmesi işlemidir. Gerçek diş lazeri Delight ise, sert dokuda çalışırken yumuşak dokuya etkisi olmaz ve sağlıklı doku kaybı önlenmiş olur.
Çocuğunuz retansiyon aparatını kullanmazsa, diş etleri ve kemikleri yeni yerlerine tam olarak oturmayacaktır. Sonuç olarak da yanlış şekillendirilmiş kemikler çocuğunuzun dişlerini itecek ve hizalarının bozulmasına yol açacaktır. Yapılmış olan ortodontik tedavinin tekrarı bile gerekebilir.
Kısmi diş eksikliğinde kullanılan diğer bir protez çeşididir. Bu protezler estetik, tutuculuk ve sağlık açısından klasik parsiyel protezlerden çok daha üstündür.